Witaj, Gość
Główna » Artykuły » Moje artykuły

JAK ZDAĆ MATURĘ Z GEOGRAFII?

Jakie błędy najczęściej popełniają uczniowie na maturze z geografii? Uczniowie nie czytają do końca poleceń albo robią to nieuważnie, bez zrozumienia i odpowiadają na inny temat, a nie na pytanie autora zadania. Niestety, widać także braki wiedzy i umiejętności, takich jak np. odczytanie wysokości z mapy, obliczenie temperatury na szczycie. Kolejna sprawa – maturzyści zupełnie ignorują jednostki, a te są bardzo ważne. Ich brak powoduje niejednokrotnie zdyskwalifikowanie odpowiedzi. Jak się uczyć i jak powtarzać przed egzaminem? Geografii nie należy kuć, tylko starać się zrozumieć i zapamiętać, to co się czyta. Uczeń powinien zwrócić uwagę na związki przyczynowo - skutkowe, jakie istnieją i zależności między poszczególnymi elementami środowiska przyrodniczego czy geograficznego. Geografia jest dość chętnie wybiera na do zdawania. To pierwszy, bądź drugi przedmiot po obowiązkowych. Dobrze, bo jest przydatna w życiu.

Jakie błędy najczęściej popełniają uczniowie na maturze z geografii?

Uczniowie nie czytają do końca poleceń albo robią to nieuważnie, bez zrozumienia i odpowiadają na inny temat, a nie na pytanie autora zadania.
Niestety, widać także braki wiedzy i umiejętności, takich jak np. odczytanie wysokości z mapy, obliczenie temperatury na szczycie. Kolejna sprawa – maturzyści zupełnie ignorują jednostki, a te są bardzo ważne. Ich brak powoduje niejednokrotnie zdyskwalifikowanie odpowiedzi.

Jak się uczyć i jak powtarzać przed egzaminem?

Geografii nie należy kuć, tylko starać się zrozumieć i zapamiętać, to co się czyta. Uczeń powinien zwrócić uwagę na związki przyczynowo - skutkowe, jakie istnieją i zależności między poszczególnymi elementami środowiska przyrodniczego czy geograficznego.
Geografia jest dość chętnie wybiera na do zdawania. To pierwszy, bądź drugi przedmiot po obowiązkowych. Dobrze, bo jest przydatna w życiu.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: kolo (2013-05-31)
Wyświetleń: 528 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
Kategorie sekcji
Mini-czat
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Formularz logowania
 Statystyki